ENG
FB

UWAGA - KOMUNIKAT: „Maria Callas” w innym terminie...

Organizatorzy XIX Festiwalu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu informują, że spektakl „Maria Callas. Master Class” z udziałem m. in. Krystyny Jandy, odbędzie się w innym terminie, niż zostało to zapowiedziane w programie Festiwalu. Zapraszamy na spektakl w dniu 29 maja (poniedziałek) o godz. 18.00. 

Powodem zmiany daty spektaklu jest udział Krystyny Jandy w pokazie specjalnym filmu „Człowiek z żelaza” w reżyserii Andrzeja Wajdy na 70. Festiwalu Filmowym w Cannes 21 maja o godzinie 19.00. 

Polski Instytut Sztuki Filmowej informuje: „Pani Krystyna Janda jest dla nas najważniejszą osobą reprezentująca Polską Kinematografię, nie tylko ze względu na samą rolę w filmie Andrzeja Wajdy, na najwyższą nagrodę, którą Pani Janda na festiwalu w Cannes otrzymała parę lat później, ale również jako artysta, człowiek, który niezłomnie broni własnych wartości, idei i jest dla nas wzorem. Nie wyobrażamy sobie, żeby zabrakło w tym szczególnym momencie Pani Krystyny Jandy, to nie tylko Cannes, nie tylko pokaz, ale akt wspólnotowości – bycia razem, jako twórcy, środowisko, ale też obywatele. W 1981 roku garstka młodych filmowców stanęła na tle flagi biało czerwonej, Żuławski, Bugajski, Polański, Wajda, Holland, Kieślowski. To był i jest symbol. który do dzisiaj jest siłą. Dzisiaj bycie razem również jest ważne (…)”. 

Za zmianę przepraszamy i zapraszamy do recepcji MCK SOKÓŁ oraz zakupu biletów online 25 kwietnia 2017 r. od godz. 8.00.

Kup lub zarezerwuj bilet online
___

fot. Joanna Maria Kuś

fot. Joanna Maria Kuś