ENG
FB

Hongyu Chen

Chiny
baryton
2019 - Wyróżnienie

Urodzony 3 grudnia 1986 r. w Ordos.

Absolwent Hochschule für Musik Saar w Saarbrücken w klasie Evy Randovej (2017), którą to uczelnię ukończył z wyróżnieniem; Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Mannheimie w klasie Rudolfa Piernay’a (2015), Hochschule für Musik Franz Liszt w Weimarze w klasie Karla-Petera Kammerlandera (2013).

Zadebiutował w Niemczech rolą Creuso w operze La Didone delirante (Alessandro Scaarlatti) w 2010 roku w Teatrze Bad Lauchstädt oraz w Deutsches Nationaltheater Weimar i Theater Aschaffenburg. Następnie śpiewał partię Juniusa w The Rape of Lucrece (Britten) w Teatrze Nordhausen i DNT w Weimarze. Można go było usłyszeć m.in. w partiach: Argante i Mago w Rinaldo Haendla (Lautten Compagney, Berlin); Figara w Il barbiere di Siviglia Rossiniego (Rheinsberger Festival); w tytułowej roli w operze Falstaff Verdiego (wersja dla dzieci, Opera we Frankfurcie); Herrmanna Ortela i nocnego stróża w Die Meistersänger von Nürnberg Wagnera pod kierownictwem Gustava Kuhnana (Festiwal Tyrolski); Silvio w Pagliacci Leoncavallo (Filharmonia w Pradze).

Ma na swoim koncie liczne nagrody, m.in.: II miejsce na 53. Antonin Dvorak International Singing Competition w Karlovych Varach (2018); I miejsce na II International Singing Competition IMMCC Maribor (2018, Słowenia); II miejsce (I nie przyznano) na V Konkursie Wokalnym im. Jana, Edwarda, Józefiny Raszków w Częstochowie (2018); I miejsce na 18. Imrich Godin International Vocal Competition in Vràble, Słowacja (2016).

Był stypendystą m.in. Fundacji Friedricha Eberta, Stowarzyszenia Richarda Wagnera i Fundacji Yehudi Menuhin „Live Music Now”.